سایت عکس و سرگرمی
قیمت سوئیچ شبکه
قیمت سوییچ
قیمت سوئیچ
قیمت گوشی سامسونگ
قیمت پاور بانک
قیمت گوشی موبایل
دوربین مداربسته
قیمت پرینترهای اچ پی
قیمت چاپگر
قیمت پرینتر
رک سرور
قیمت ups
قیمت یوپی اس
قیمت مانیتور
قیمت مادربرد
لپ تاپ
قیمت مودم تی پی لینک
قیمت مودم دی لینک
قیمت سوئیچ سیسکو
قیمت سوئیچ
قیمت آلین وان
قیمت لپ تاپ ایسر
قیمت لپ تاپ اچ پی
قیمت لپ تاپ لنوو
قیمت لپ تاپ ایسوس
قیمت نوت بوک
قیمت لب تاب
قیمت لپ تاپ
قیمت هارد سرور
قیمت رم سرور
قیمت سرور اچ پی
خرید سرور
قیمت سرور
close
طرح تدبير ابتدايي آهنگفا

آهنگفا
آهنگ هاي فارسي

طرح تدبير ابتدايي

ده ها نمونه فايل جديد طرح تدبير ابتدايي در بانك فايل پژوهشي معلمان به اين دليل است كه اين مجموعه بر اساس وظيفه خود نسبت به تنظيم برنامه سالانه بر اساس طرح تدبير مدارس ابتدايي اقدام نموده است. در اين برنامه ها كه جديدترين برنامه سالانه طرح تدبير مي باشد، فرايندهاي مهم و اساسي با تأكيد بر برنامه‌ريزي ، توسعه مشاركت ، ارزيابي مداوم ، اصلاح و بهبود و در نهايت دستيابي به آموزش و يادگيري با كيفيت ، مورد توجه قرار گرفته است. اين برنامه سالانه طرح تدبير در صدد است  تا به مديران جهت اعتلاي نظام آموزشي و سطح مديريت مدرسه كمك نمايد. در واقع برنامه سالانه بر اساس طرح تدبير تفكر جديدي است كه به مديران عزيز در راستاي هر چه دقيقتر اجرا نمودن برنامه هاي آموزشي و پرورشي مدرسه كمك مي كند.

انواع طرح تدبير ابتدايي و برنامه سالانه بر اساس طرح تدبير

در نظام آموزشي ما طرح تدبير به اشكال مختلف و در مدارس مختلف اجرا مي گردد. همچنين علاوه بر مديران ابتدايي دولتي ساير مدارس نيز برنامه سالانه و تقويم اجرايي خود را بر اساس طرح تدبير تنظيم مي كنند. بنا بر اين طرح تدبير به انواع زير دسته بندي مي گردد.

 • طرح تدبير مدارس ابتدايي

 • طرح تدبير مدارس استثنايي

 • طرح تدبير مدارس قرآني

 • طرح تدبير مدارس شاهد

 • طرح تدبير مدارس هيئت امنايي

نكته حائز اهميت اينكه همانطور كه مي دانيم در سال تحصيلي اخير تغييرات مهمي در طراحي برنامه طرح تدبير صورت گرفته است. از جمله اين تغييرات مي توان به كاهش تعداد فعاليت ها در جدول شماره ۶ (فرم ارزيابي بهبود فرايندها) ، اصلاح برخي از  فعاليت ها  بر اساس نظرات حوزه هاي مرتبط ستادي ، جدول برنامه عملياتي سالانه ، مشوق ها  و راهنماي سامانه اشاره نمود . انتظار مي رود تغييرات به عمل آمده زمينه را براي اجراي موفق تر برنامه نسبت به سال هاي قبل فراهم نمايد. در اين راستا بانك فايل پژوهشي معلمان همواره جهت ارتقا بخشي به اجراي اين برنامه از نظرات و پيشنهادات سازنده ، استقبال مي نمايد .

اهميت برنامه سالانه طرح تدبير ابتدايي

در دنياي امروز با توجه به اينكه روند بالا رفتن سطح علم و فناوري در دنيا به شدت سير صعودي به خود گرفته است سطح انتظارات از مدارس و عوامل آموزشي آموزشگاه ها نيز بسيار بيشتر شده است.در پي اين اتفاق همه پژوهشگران دنبال اين قضيه هستند كه به جهت پاسخگويي به نياز علمي و آموزشي افراد جامعه طرح و پروژه هايي را ابداع نمايند و در راستاي بهبود وضعيت و شرايط مدارس و آموزشگاه ها به كار بندند.

آنچه مسلم است اينكه حاصل تجربيات پژوهشگران عرصه علم و ادب مي بايست در مدارس نيز به صورت عملي پايه گذاري گردد و به بررسي تاثيرات مثبت و منفي آن بر روي دانش آموزان و معلمان و ساير عوامل مدارس پرداخته گردد.نمونه بسيار مهمي از تجارب پژوهشگران در راستاي طراحي پروژه هاي سالانه و برنامه عمل مديران طرح تدبير ابتدايي است. در واقع پژوهشگران و عوامل آموزشي با بررسي و پايه گذاري برنامه سالانه بر اساس طرح تدبير به مديران و ساير پست هاي سازماني كمك مي كنند كه استراتژي و نگارش اقدامات و فرايند هاي قابل اجراي خود را بر اين اساس پايه ريزي نمايند.

برنامه سالانه مدير بر اساس طرح تدبير

بايد گفت مديريت مدرسه يك فرايند انسان سازي تمام عيار است. چرا كه هم ورودي و هم خروجي آن عامل انساني است. مديران به عنوان مهمترين عضو اين فرايند وظايف سنگيني بردوش دارند. چرا كه تعالي انساني را بايد به طور كامل اجرا نمايند. بر همين اساس است كه برنامه عمل مديران به صورت برنامه سالانه و تقويم اجرايي مي بايست مبتني بر نياز هاي واقعي جامعه بوده و منابع در دسترس و امكانات موجود نيز از موضوعات اساسي و اصلي است كه به مديريت مدرسه كمك مي كند.

در مديريت مدرسه ، عامل انساني به عنوان ورودي، فرايند و خروجي نظام مدرسه از اولويت و اهميت بسيار بالايي برخوردار است و مي‌توان گفت كه مديريت مدرسه، مديريت انسان‌ها مي‌باشد كه برتعالي انساني و جامعه بنا شده است.در اين راستا طرحي كه بيشترين كمك را به مديران عزيز بخصوص در مقطع ابتدايي مي كند طرح تدبير مي باشد.

دانلود طرح تدبير

اين برنامه در صدد تقويت بحث مشاركت اولياء و معلمان و همچنين دانش آموزان در مباحث مدرسه و همچنين بسط و گسترش ارزشيابي و توسعه فرهنگ آن و در نهايت كيفيت بخشي به امور مدرسه است. اين جاست كه مديران با عمل به دستورات مندرج در اين طرح و مستندات طرح تدبير مي توانند به ارزيابان و كارشناسان طرح تدبير جهت خود ارزيابي اعلام آمادگي نمايند.ما در بانك فايل پژوهشي معلمان اميدواريم با ارائه نمونه هاي كاملي از برنامه سالانه بر اساس طرح تدبير و اجراي آن توسط مديران توفيقات روز افزوني شامل مديران و ساير عوامل آموزشي گردد.

برنامه سالانه طرح تدبير ابتدايي براي ساير پست هاي سازماني

ساير پست هاي سازماني نيز مي بايست برنامه سالانه خود را بر اساس طرح تدبير محيا نمايند كه عبارتند از :

 1. برنامه سالانه معاون آموزشي بر اساس طرح تدبير

 2. برنامه سالانه معاون پرورشي بر اساس طرح تدبير

 3. برنامه سالانه مربي پرورشي بر اساس طرح تدبير

 4. برنامه سالانه معاون اجرايي بر اساس طرح تدبير

 5. برنامه سالانه معاون فناوري بر اساس طرح تدبير

 6. برنامه سالانه مشاور بر اساس طرح تدبير

 7. برنامه سالانه مربي بهداشت بر اساس طرح تدبير

 8. برنامه سالانه آموزگار بر اساس طرح تدبير

مهم‌ترين وظايف مدير در طرح تدبير ابتدايي

 • برنامه ريزي در راستاي اجراي طرح

 • سازماندهي در راستاي اجراي طرح

 • هدايت و رهبري در راستاي اجراي طرح

 • نظارت و ارزيابي در راستاي اجراي طرح

در نهايت خاطر نشان مي شود كه سايت بانك فايل پژوهشي معلمان در راستاي بهبود وضعيت و عملكرد شما فرهنگيان عزيز اقدام به فراهم نمودن ده ها نمونه برنامه سالانه بر اساس طرح تدبير نموده است و اميدواريم مورد توجه شما عزيزان واقع گردد

منبع : معلم بلاگ
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۹:۵۱ ] [ داوود ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 349
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب